Jak uczyć się biologii?

Biologia w szkołach ponadpodstawowych 

Niezależnie od tego, czy uczeń zamierza przystąpić do matury rozszerzonej z biologii, czy jest ona tylko obowiązkowym przedmiotem w planie lekcji, musi on przyswoić materiał na danym poziomie. Aby to uczynić niezbędna jest odpowiednia książka. Serca wielu uczniów oraz nauczycieli podbiła pozycja ”Biologia na czasie 1 w najlepszym sklepie. Stworzony został podręcznik do klasy pierwszej na poziomie podstawowym, podręcznik z zakresem rozszerzonym oraz karty pracy. 

Podręcznik, zakres podstawowy

Książka autorstwa Jolanty Holeczek oraz Anny Helmin skutecznie pomaga uczniom w opanowaniu obowiązkowego materiału z biologii i otrzymaniu satysfakcjonującej oceny na koniec semestru i roku. Podręcznik ułatwia również zrozumienie wielu procesów biologicznych, wyjaśnia wszystkie istotne pojęcia oraz zawiera przypomnienie materiału omawianego w szkole podstawowej. Do każdego tematu zostały dołączone krótkie notatki podsumowujące dane zagadnienia oraz podsumowania. Dzięki temu uczeń w jednym miejscu może odnaleźć najważniejsze informacje.

Podręcznik, zakres rozszerzony

Stworzony został, aby jak najlepiej przygotować uczniów do matury rozszerzonej. W ciągu pierwszego roku nauki w szkole średniej uczeń przerabia całą botanikę oraz zoologię. Zdobywa on również wiedzę na temat takich organizmów jak bakterie, wirusy oraz grzyby. Podręcznik autorstwa doświadczonych biologów wyposażony jest również w doświadczenia, które zostały przeprowadzone zgodnie z metodyką badań. Praca z książką z serii ”Biologia na czasie” oraz systematyczna nauka są w stanie zagwarantować przyszłemu maturzyście satysfakcjonujący wynik na egzaminie.

Karty pracy

Nic nie pomaga w utrwaleniu zdobytej wiedzy teoretycznej tak skutecznie jak praktyka. Mając to na uwadze, autorzy podręczników dołączyli do nich karty pracy. Odzwierciedlają one poszczególne zadania maturalne, dzięki czemu uczniowie mogą lepiej przygotować się do wyzwania czekającego ich w maju. Ćwiczenie swoich umiejętności jest kluczem do osiągnięcia sukcesu na maturze.