Jak rozpocząć naukę biologii w szkole ponadpodstawowej?

Biologia jest jednym z przedmiotów, które sprawiają uczniom kłopot, przede wszystkim ze względu na ilość materiału, którą należy przyswoić w krótkim czasie. Podręcznik “Biologia na czasie 1 do wyboru” wydawnictwa Nowa Era jest jedną z najlepszych książek, która pomoże rozpocząć przygodę z przedmiotem w liceum ogólnokształcącym oraz technikum. Poziom podstawowy jest mniej obszerny w materiał i zawiera niezbędne treści, jakie uczeń powinien przyswoić w celu realizacji podstawy programowej. 

 

Biologia na czasie 1 – co oferuje uczniowi?

 Treści zawarte w podręczniku “Biologia na czasie 1 – poziom podstawowy” umożliwiają stopniowe wprowadzenie młodszego ucznia szkoły ponadpodstawowej w zawiłe zagadnienia biologiczne, które są wyjaśnione za pomocą małych porcji wiedzy i miłych dla oka grafik. Posiada również różnorodne formy przekazu oraz przystępny język, dzięki czemu nauka materiału, nawet samodzielna, nie sprawia kłopotu. Treść tematów jest dostosowana do jednej godziny lekcyjnej, a także wspiera realizację obowiązkowych doświadczeń biologicznych, które są rozpisane w czytelny sposób, część z nich możliwa jest do wykonania również w domu. Dzięki przypomnieniu zagadnień z poprzednich lat, uczeń nie musi cofać się do starych książek lub zeszytów w celu przypomnienia sobie materiału, a za pomocą wskazówek “Jest na to sposób”, może w prosty sposób przyswoić nowe zagadnienia. 

 

Podręcznik do nauki biologii – jak pomaga uczniom zrozumieć zagadnienia? 

Podręcznik “Biologia na czasie 1” zawiera atrakcyjne ikonografiki i ilustracje, które wspomagają proces nauki i zrozumienie zawiłych procesów biologicznych, a dzięki nawiązaniu do życia codziennego wzbudza zainteresowanie biologią. Na końcu każdego działu pojawiają się zadania powtórzeniowe, które umożliwiają nauczenie się na kartkówkę lub sprawdzian. Pojawia się również wyszczególnienie najważniejszych informacji zawartych w danym dziale, które pomagają przy powtórkach czy podczas powrotów do podręcznika w wyższej klasie. 

 

Biologia na czasie 1 – zagadnienia

Podręcznik “Biologia na czasie 1” zawiera w swoich treściach informacje o prowadzeniu badań biologicznych, składzie chemicznym organizmów (w tym również szczegółowe opisy białek, lipidów, węglowodanów i kwasów nukleinowych), budowie i składnikach komórki eukariotycznej, a także podstawy metabolizmu.